Zespół ważąco dozujący ZWD-12

Zbiorniki na kruszywo standardowo składają się z czterech komór o pojemności 12 m3 każda . Wykonane są z blach stalowych odpowiednio usztywnionych profilami w celu zapobiegania odkształceniom. W dolnej części każdy zbiornik wyposażony jest w gardziel spustową, do której mocowane są wibracyjne podajniki kruszywa o mocy 1,1 kW każdy. Całość usytuowana jest na konstrukcji wsporczej, do której przy użyciu belek tensometrycznych jest zawieszony przenośnik taśmowy.

Konstrukcja przenośnika wykonana jest z profilów zamknietych, odpowiednio użebrowana. Szerokość taśmy wynosi od 600 mm do 800 mm, długość około 13 mb. Napęd taśmy odbywa się za pośrednictwem motoreduktora o mocy 5,5 kW. Po obu stronach taśmy zamontowane są osłony.

Sterowanie odbywa się terminalem wagowym z możliwością dozowania ręcznego lub automatycznego. W wersji automatycznej istnieje możliwość programowania ośmiu różnych receptur.

Zestawienie zbiorników oraz wykonanie instalacji zasilająco – sterującej dobieramy indywidualnie wg życzenia klienta.

Okres gwarancji – 12 miesięcy.

Składa się z zainstalowanego poniżej poziomu posadzki stołu wibracyjnego z przykręconym rdzeniem na którym przy pomocy urządzenia dźwigowego umiejscawia się płaszcz formy ze spoczywającym pierścieniem dolnym, kształtującym złącze dolne kręgu. Kształt górnego wpustu oraz stabilizację formy podczas wibrowania uzyskuje się poprzez opuszczenie pierścienia górnego zainstalowanego na ruchomej ramie obrotowej urządzenia formującego. Opuszczanie pierścienia jest realizowane za pomocą siłownika hydraulicznego. Siłowniki pierścienia formującego wykonują dodatkowe ruchy zacierające.

Dane techniczne:

pojemność 4 x 12 m3
szerokość taśmy b = 600-800 mm
długość taśmy l = 13000 mm
moc zainstalowana 14,3 kW
zasilanie 3 x 400 V

Wymiary:

długość 13000 mm
szerokość 2450 mm
wysokość 3440 mm